The Day Before Nedir, Neden Kapandı, İade Yapılabilir Mi?

The Day Before Nedir, Neden Kapandı, İade Yapılabilir Mi?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Day Before geliştiricisi Fntastic, oyun tepki çektikten 4 gün sonra kapandıklarını açıkladı. Oyunseverler ise nedenini ve oyun iadesini merak etmeye başladı.

The Day Before, yaşanan gecikmelerden sonraa 7 Aralık tarihinde Steam’de piyasaya çıkmıştı.

Neden Kapandı?

Hataları, özgünlük eksikliği ve reklamı yapıldığı gibi bir MMO (devasa çok oyunculu çevrimiçi) deneyimi sunamadığı için yaygın olarak eleştirilen, çok heyecanlı bir zombi nişancı oyunuydu.

Oyun Steam’de 18.99 dolara yani yaklaşık 550 TL’ye satılıyor. 2015 yılında kurululan Fntasic, ilk oyununu 2016 yılında piyasaya sürdü. İlk oyunu The Wild Eight’i 2017’de Dead Dozen, 2018’de Radiant One, 2021’de Propnight takip etti.

Fntastic, finansal olarak başarısız olduğu için kapatıldığını açıkladı ve oyun Steam üzerinde satıştan kalktı. Fntastic’ten yapılan açıklamada

“Elimizden gelen her şeyi yaptık ama ne yazık ki kapasitemizi yanlış hesapladık.” sözleri ifade edildi.

Ayriyeten şirket The Day Before oyununun tüm fragmanlarını YouTube kanalından da kaldırdı.

İade Nasıl Yapılır?

Steam’in politikaları gereğince bir oyunu iki saatten az bir süre oynamış olan kullanıcılara iade talepleri için iki haftalık bir süre tanınıyor.

Diğer yandan çok alışılageldik bir durum olmaması nedeniyle Steam’in The Day Before oyuncularına iki saatten fazla oynamış olsalar bile geri ödeme taleplerini kabul edeceği açıkladı.